Journeymen Wrestling Elem - 50
Jac Bouzakis 
Team Greco 
(W) F0:39 
283 
Mason Little 
Journeymen 
(L) 
Nico Emili 
(W) F1:18 
 
410 
 
Mason Little 
(L) 
Jonathan Toriello 
(W) F1:06 
 
527 
 
Mason Little 
(L) 
Nico Emili 
Redhawk 
(W) 15-2 
284 
Jonathan Toriello 
Marcaurele 
(L) 
Jac Bouzakis 
(W) F2:18 
 
411 
 
Jonathan Toriello 
(L) 
Jac Bouzakis 
(W) 5-0 
 
528 
 
Nico Emili 
(L) 


1st place (3-0) Jac Bouzakis
2nd place (2-1) Nico Emili
3rd place (1-2) Jonathan Toriello
4th place (0-3) Mason Little

Journeymen Wrestling Elem - 55
Brighton Karvoski 
Newtown Youth Wrestling 
(W) F0:06 
285 
Alex Corbin 
The Room 
(L) 
Maximillian Shvartsman 
(L) 
 
412 
 
Alex Corbin 
(W) F2:01 
Cael Dutton 
(W) 5-2 
 
529 
 
Alex Corbin 
(L) 
Maximillian Shvartsman 
Doughboy Wrestling Club 
(L) 
286 
Cael Dutton 
The Room 
(W) 4-1 
Brighton Karvoski 
(W) F0:21 
 
413 
 
Cael Dutton 
(L) 
Brighton Karvoski 
(W) F0:20 
 
530 
 
Maximillian Shvartsman 
(L) 


1st place (3-0) Brighton Karvoski
2nd place (2-1) Cael Dutton
3rd place (1-2) Alex Corbin
4th place (0-3) Maximillian Shvartsman

Journeymen Wrestling Elem - 60
Brody Dicaprio 
Journey Men 
(W) 5-2 
287 
Thomas Looby Jr. 
Brewster 
(L) 
Riley Correal 
(W) F2:16 
 
414 
 
Thomas Looby Jr. 
(L) 
Stephen Bolen 
(W) FFT 
 
531 
 
Thomas Looby Jr. 
(L) 
Riley Correal 
Iron Horse 
(W) F3:39 
288 
Stephen Bolen 
Va Elite 
(L) 
Brody Dicaprio 
(W) 9-0 
 
415 
 
Stephen Bolen 
(L) 
Brody Dicaprio 
(L) 
 
532 
 
Riley Correal 
(W) 9-0 


1st place (3-0) Riley Correal
2nd place (2-1) Brody Dicaprio
3rd place (1-2) Stephen Bolen
4th place (0-3) Thomas Looby Jr.

Journeymen Wrestling Elem - 65
Killian Coluccio 
Shore Thing Wrestling 
(W) F2:26 
289 
Peter Annis 
Fisheye 
(L) 
Cahota Lafond 
(W) 12-0 
 
416 
 
Peter Annis 
(L) 
Braydon Tougas 
(W) 8-0 
 
533 
 
Peter Annis 
(L) 
Cahota Lafond 
Colchester Cobras 
(W) 5-3 
290 
Braydon Tougas 
Michigan Revolution 
(L) 
Killian Coluccio 
(W) 13-0 
 
417 
 
Braydon Tougas 
(L) 
Killian Coluccio 
(W) 7-0 
 
534 
 
Cahota Lafond 
(L) 


1st place (3-0) Killian Coluccio
2nd place (2-1) Cahota Lafond
3rd place (1-2) Braydon Tougas
4th place (0-3) Peter Annis

Journeymen Wrestling Elem - 70
Pool 1 
Round 1  Round 2  Round 3 
Seach Hibler 
Scorpions 
(L) 
140 
George Johnson 
Bitetto 
(W) 2-0 
Seach Hibler 
(W) F3:56 
 
291 
 
John Wesley Bolen 
(L) 
Seach Hibler 
(W) F1:07 
 
418 
 
Trevor Hodgins 
(L) 
Trevor Hodgins 
Shore Thing Wrestling Club 
(L) 
142 
John Wesley Bolen 
Va Elite 
(W) F3:31 
George Johnson 
(W) F0:39 
 
293 
 
Trevor Hodgins 
(L) 
John Wesley Bolen 
(L) 
 
420 
 
George Johnson 
(W) 3-2 
Pool 2 
Round 1  Round 2  Round 3 
Joseph Schinder 
Shore Thing 
(W) F0:12 
144 
Charli Raymond 
Pinnacle 
(L) 
Joseph Schinder 
(W) F0:57 
 
295 
 
Matt Dailey 
(L) 
Joseph Schinder 
(W) F0:39 
 
422 
 
Taiyo Gemme 
(L) 
Taiyo Gemme 
Marcaurele Wrestling 
(W) 7-4 
146 
Matt Dailey 
Xcalibur 
(L) 
Charli Raymond 
(W) F1:48 
 
297 
 
Taiyo Gemme 
(L) 
Matt Dailey 
 
 
424 
 
Charli Raymond 
 


Championship Round 
George Johnson 
(L) 
 
535 1st PLACE 
 
Joseph Schinder 
(W) 4-0 
Seach Hibler 
(W) F0:30 
 
537 3rd PLACE 
Matt Dailey 
"head to head" 
(L) 
John Wesley Bolen 
(W) F3:25 
 
539 5th PLACE 
Charli Raymond 
"quality wins" 
(L) 
Trevor Hodgins 
(L) 
 
541 7th PLACE 
 
Taiyo Gemme 
(W) 9-4 

Journeymen Wrestling Elem - 75
Dale Corbin 
The Room 
(W) F1:29 
298 
Christopher Noto 
Honeoye Falls Lima 
(L) 
Lucas Judd 
(W) F3:39 
 
425 
 
Christopher Noto 
(L) 
Colby Houle 
(L) 
 
542 
 
Christopher Noto 
(W) 7-5 SV1 
Lucas Judd 
Marcaurele 
(L) 
300 
Colby Houle 
Fisheye 
(W) F3:15 
Dale Corbin 
(W) F0:51 
 
427 
 
Colby Houle 
(L) 
Dale Corbin 
(W) 9-0 
 
544 
 
Lucas Judd 
(L) 


1st place (3-0) Dale Corbin
2nd place (1-2) Colby Houle "head to head"
3rd place (1-2) Lucas Judd "quality wins"
4th place (1-2) Christopher Noto

Journeymen Wrestling Elem - 85
Beau Lewis 
Va 
(W) F0:47 
306 
Joey Bernardi 
Kt Kidz 
(L) 
Jackson Annis 
(W) 7-4 
 
433 
 
Joey Bernardi 
(L) 
Joey Joyce 
(W) F0:41 
 
550 
 
Joey Bernardi 
(L) 
Jackson Annis 
Fisheye 
(L) 
308 
Joey Joyce 
Bears Wrestling Club 
(W) 12-0 
Beau Lewis 
(W) 9-1 
 
435 
 
Joey Joyce 
(L) 
Beau Lewis 
(W) F2:22 
 
552 
 
Jackson Annis 
(L) 


1st place (3-0) Beau Lewis
2nd place (2-1) Joey Joyce
3rd place (1-2) Jackson Annis
4th place (0-3) Joey Bernardi

Journeymen Wrestling Elem - 100
James Ingle 
Foxfire Wc 
(L) 
328 
Tanner Hodgins 
Shore Thing Wrestling Club 
(W) 10-2 
Jackson Meehan 
(L) 
 
453 
 
Tanner Hodgins 
(W) 10-0 
Micah Collins 
(L) 
 
570 
 
Tanner Hodgins 
(W) F2:22 
Jackson Meehan 
Doughboys 
(W) 7-3 
330 
Micah Collins 
Pin2win Combat 
(L) 
James Ingle 
(W) F3:29 
 
455 
 
Micah Collins 
(L) 
James Ingle 
(W) F2:22 
 
572 
 
Jackson Meehan 
(L) 


1st place (3-0) Tanner Hodgins
2nd place (2-1) James Ingle
3rd place (1-2) Jackson Meehan
4th place (0-3) Micah Collins


We recommend using Microsoft's Internet Explorer or Apple's Safari browser within this site